roswell.pl - polski wortal roswelliański. Wszystko o serialach Roswell a także Lost, nowości, fan-fictions, multimedia, tętniące życiem Forum, a także szczypta informacji o UFO.

Roswell to małe miasto w USA, położone w stanie Nowy Meksyk. Ma ok. 45 tys. mieszkańców. Zostało założone przez V.C. Smitha w 1871 r, a już 20 lat później stało się miastem. Wokół Roswell odkryto w latach piędziesiątych złoża gazu ziemnego co przyspieszyło rozwój miasta. Od 1941 roku istnieje tam także baza wojsk lotniczych. Miasto położone jest na skrzyżowaniu dróg 380 i słynnej 285.

Roswell jest atrakcyjne dla turystów ze względu na cudowne krajobrazy i przede wszystkim ze względu na katstrofę UFO w 1947. Jest to jedno z najbardziej znanych miast w Nowym Meksyku, a każdy, kto interesuje się tematyką "nie z tej ziemi" na pewno o nim słyszał.

Poniżej umieszczone są mapy: trzy pierwsze przedstawiają okolice Roswell, a trzy kolejne północ, centrum i południe miasta.
Chesz więcej? Odwiedź serwis MapBlast.com

Oto adres, na który możesz napisać do urzędu miasta Roswell:
P.O. Drawer 1838,
Roswell,
NM 88202-1838

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o mieście Roswell, to polecamy wizytę na oficjlanej stronie: http://www.roswell-usa.com