roswell.pl - polski wortal roswelliański. Wszystko o serialach Roswell a także Lost, nowości, fan-fictions, multimedia, tętniące życiem Forum, a także szczypta informacji o UFO.


A TALE OF TWO PARTIES - OPIS ODCINKA

Zobacz także:[Opis]   [Transkrypt - Eng]   [Napisy]   [Co sądzisz?]

Ojciec Liz siedzi w barze i gra na gitarze. Jest Nowy Rok - 7:31. Jesse wraca do domu i widzi Iz śpiącą na kolanach Kyle'a. Michael budzi się w domu Liz, która dopiero co wyszła spod prysznica. Na pytanie Michael'a "co z Marią?", Liz odpowiada, że chyba jego dziewczyna spędziła noc z Max'em...

7,5 godziny wcześniej... Maria i Max idą razem w dziwne miejsce, z którego unoszą się kłęby dymu. Dziewczyna dziękuje Max'owi za to, ponieważ zawsze o tym marzyła... (ale o czym niewiadomo - na razie).

Wigilia Nowego Roku (czyli 31 grudnia), godzina 18:32. Isabel przygotowuje uroczystą kolację dla niej i Jessego. Jednak jej ukochany dzwoni, że niestety utknął w Houston. Prosi dziewczynę, aby nie siedziała sama w domu i mimo to poszła się gdzieś bawić, bo wystarczy, że on będzie miał fatalny Nowy Rok.

Liz i Maria rozmawiają o "Enigmie" - Maria obiecuje, że w tym roku na pewno ją znajdzie. "Enigma" to coroczna tajemnicza impreza, którą trzeba sobie znaleźć. Liz chce iść z Marią, jednak niestety musi "obsługiwać" imprezę w barze. Maria proponuje Michael'owi, aby razem poszukali Enigmy, już jako przyjaciele, a nie para. Chłopak zgadza się na taki układ.

Kyle modli się do Buddy o dziewczynę. Życzenie się spełnia - przychodzi Isabel. Chłopak jednak nie bardzo marzy o takiej dziewczynie. Chce znaleźć Enigma, bo tam będzie sex, narkotyki, itp. Isabel postanawia więc razem z nim poszukać imprezy. Pierwsza wskazówka jest w szkole...

Max chce tą noc spędzić z Liz. Dziewczyna jednak musi pracować, więc proponuje swojemu chłopakowi, aby spędził tą noc w Marią i Michaelem na poszukiwaniu Enigmy. Max nadal woli zostać z Liz - ustalają, że spotkają się na dachu o północy.

Liz wita przychodzących gości z wyraźnym niesmakiem, bo przychodzą same babcie i dziadkowie. Liz nadal próbuje nakłonić ojca, aby jednak pozwolił jej się zmyć z pracy przed północą, w zamian dostaje litanię na temat wieku, odpowiedzialności i... Max'a.

Max, Michael i Maria włamują się do szkoły, aby znaleźć pierwszą wskazówkę. Najbardziej chętna do imprezy jest Maria. Michael pyta się Max'a co tu robi (bo jak wiemy Max nie jest za bardzo rozrywkowy). Max oczywiście wszystkie zaprzecza. Maria wczuwa się w rolę. Również ona twierdzi, że to Liz kazała Max'owi tu przyjść. Ten ponownie jednak zaprzecza.

Kyle i Isabel idą do warsztatu, w którym ten pracuje. Kyle chce pożyczyć Viper'a szefa, żeby wyrwać jakieś laski. Oczywiście Isabel szybko sprowadza chłopaka na ziemię, twierdząc, że przecież na pewno zostaną złapani za kradzież, bo w Roswell jest chyba tylko jeden czarny Viper, a klucze do niego ma tylko szef Kyle'a. Chłopak chce jednak zaryzykować, więc Iz swoimi zdolnościami zmienia kolor auta na żółty.

W Crashdown Cafe trwa impreza dla staruszków. Gra kapela Valentiego. Liz rozmawia ze znajomą staruszką, żoną Frank'a (ta postać pojawiła się chyba w którymś z wcześniejszych odcinków). Dziewczyna zwierza się jej, że ma problemy z rodzicami, którzy nie są zbyt chętni co do jej znajomości z Max'em. Babcia opowiada, że miała ten sam problem jak była młoda. Teraz także przyszła z rodzicami :), a jej mąż został w domu, jednak o północy będą uprawiać sex przez telefon :))). Liz przekonuje się co do rodziców i przyłącza się do imprezy.

Kyle podrywa laski na samochód. Jego zapały ochładzają 2 kolesie, którzy przyszli z tymi dziewczynami. Kyle zwierza się Isabel, że jego całe życie zmieniło się od czasu, gdy pojawili się kosmici. Iz chce więc to naprawić i idą dalej szukać imprezy.

Maria, Max i Michael wpadają na jakąś imprezę, na której mają zamiar znaleźć następny klucz. Kończy się piwo, a do Max'a przystawia się jakaś dziewczyna, który prosi go o pomoc w tej sprawie. Max używa swoich mocy, aby uratować imprezę. Max staje się teraz guru całego przyjęcia. Maria zdaje sobie sprawę, że tu nic nie znajdą, na dodatek jakiś koleś trzymał ją za tyłek. Widział to Michael, który chce się upić. Max przypomina koledze, że nie powinien pić, bo alkohol źle wpływa na kosmitów. Michael zaczyna szaleć.

Liz prowadzi Bingo. Valenti i ojciec Liz rozmawiają o Max'ie. Ex-szeryf przekonuje Parkera, że Max to porządny chłopak, tylko po prostu popełnił błąd, ale nadal kocha Liz. Maria i Max przywożą Michael'a do baru. Jego zmysły są bardzo wyczulone na wszystko, dlatego proszą Liz o pomoc i opiekę nad nim.

Isabel i Kyle wpadają na jakąś imprezę. Is próbuje znaleźć młodemu Valentiemu dziewczynę do towarzystwa.

Max próbuje uleczyć Michael'a. Częściowo udaje mu się to, ale nadal potrzebuje opieki. Zmysły Michaela są wyczulone i słyszy przez ściany narzekania Marii.

Isabel przedstawia Kyle'a "fajnym" dziewczynom, aby ten mógł w końcu się zabawić i poznać dziewczynę. Wszystko się udaje i Kyle jest wniebowzięty.

Ojciec Liz przyuważa Max'a na zapleczu baru. Niespodziewanie zmienia jednak do niego nastawienie, chociaż Max już chciał uciekać. Parker chce jednak, aby chłopak towarzyszył Liz, jakby nie było w końcu jego dziewczynie. Wybija północ, wszyscy świętują.

Trwa sprzątanie po imprezie. Parker pozwala Liz iść z Max'em świętować. Michael wyznaje, że słyszał wszystko i przeprasza ją. Każe dziewczynie nadal szukać Enigmy bez niego. Max i Liz "legalnie" rozmawiają w barze. Liz chce pomóc ojcu w sprzątaniu, Max jednak nadal chce szukać Enigmy. Postanawia więc zrobić to z Marią.

Isabel i Kyle wracają z imprezy i odstawiają Viper'a. Kyle dziękuje Is, ponieważ zdobył numer dziewczyny, z którą ta go poznała. Na koniec Kyle ma dziwne wizje, jakoby całował się namiętnie z Iz,a dziewczyna chce jedynie świętować z Kyle'm Nowy Rok.

Maria i Max rozwiązują łamigłówkę ze szkoły i docierają do kolejnej wskazówki. Okazuje się, że impreza jest w jakimś kanionie. Przy okazji Max zostaje po raz kolejny wyśmiany, ponieważ nikt mu nie wierzy, że ten "szuka imprezy" :).

Liz znajduje leżącego na ziemi Michael'a. Domyśla się, że ten kłamał, że dobrze się czuje, aby Maria mogła spokojnie szukać Enigmy. Michael'a zauważa także ojciec Liz, uwierzył jednak, że Michael jest po prostu piany.

Maria jednak wiedziała, że Michael tylko udawał. Razem z Max'em dojeżdżają do kanionu.

Isabel i Kyle "świętują" przed TV - dziewczyna po prostu zasnęła w objęciach Kyle.

Liz kładzie Michael'a z powrotem do swojego łóżka, aby ten mógł "wypocząć"...

Max i Maria nareszcie docierają na imprezę. Dziewczyna wyznaje, że chciała to zrobić całe życie.

Rozpoczyna się kolejny dzień - Nowy Rok. Jesse wraca do domu i razem z Kyle'm i Isabel idzie do Crashdown, gdzie czekają już Liz i Michael. Jesse mówi, że wracając do domu po ciężkiej podróży zastał swoją żonę w objęciach innego faceta, na co Kyle odpowiada, że wykorzystał jedynie okazję :). Do baru wpadają Max i Maria w imprezowych nastrojach. Zaczynają opowiadać w jaki sposób znaleźli Enigmę, ojciec Liz otwiera kuchnię...