roswell.pl - polski wortal roswelliański. Wszystko o serialach Roswell a także Lost, nowości, fan-fictions, multimedia, tętniące życiem Forum, a także szczypta informacji o UFO.


CONTROL - OPIS ODCINKA

Zobacz także:[Opis]   [Transkrypt - Eng]   [Transkrypt - Pl]   [Napisy]   [Trailer]   [Co sądzisz?]

Max tłumaczy "shapeshifterowi", który został wysłany na ziemię, aby pomagać i chronić kosmitów, że dzięki niemu chce odnaleźć statek. Jednak Kal (tak teraz nazywa się "shapeshifter") nie chce się na to zgodzić.

Trwają przygotowania do ślubu Isabel i Jesse'go. Matka nadal nie podziela decyzji Isabel, jednak narzeczona para chce się jak najszybciej pobrać.

Isabel prosi Liz i Marię, aby były jej druchnami. Dziewczyny są zdziwione, ale się zgadzają.

Max próbuje przekonać Kal'a, aby ten mu pomół, jednak "shapeshifter" nie chce się zgodzić.

Isable mówi o planowanym ślubie Michael'owi, który nie jest tym faktem zachwycony, tak jak poprzednio i otwarcie o tym mówi.

Kal próbuje już któryś raz zabić Max'a, ale nie może, ponieważ jego zadaniem jest ochrona Max'a.

Matka Isabel przychodzi do Liz, aby dowiedzieć się czegoś o Max'ie. Liz jednak odmawia pomocy. Maria uważa, że związek Liz z Max'em przeżywa kryzys, ponieważ Max zajmuje się głównie swoim synem, a nie swoją dziewczyną. Nie odbiera nawet jej telefonów i sam nie dzwoni. Mówi Liz, że powinna coś z tym zrobić.

"Shapeshifter" namawiany przez Max'a nadal odmawia w sprawie pomocy przy statku.

Matka Isabel podstępem odnajduje numer komórki Max'a. Dzwoni do niego i mówi mu o Isabel i Jesse'im. Max odkrywa, że może rozkazywać "shapeshifter'owi". Każe mu więc odnaleźć statek.

Isabel przekonuje Michael'a do słuszności swojej decyzji. Michael jest nieugięty i nadal uważa, że to nie był dobry pomysł. Do Isabel dzwoni Max, który również nie jest zachwycony planami swojej siostry.

Okazuje się, że statek jest ukryty w jakiejś bazie wojskowej. Max i "shapeshifter" chcą go odnaleźć i wykraść.

Dochodzi do kłótni między Isabel i jej matką. Pani Evans jest wyraźnie przeciwna tak wczesnemu ślubowi, zaledwie po 6 msc. znajomości.

Max i jego pomocnik-opiekun odnajdują statek. Aby pilotować go Kal musi zmienić swoją postać, co oznacza koniec jego dotychczasowego życia. Prosi więc Max'a, aby ten nie kazał mu pilotować statku. Max się nie zgadza.

Max jest wkurzona na Marię za to co powiedziała, dochodzą jednak do porozumienia.

Max nie odbiera telefonu od Liz. Podczas próby wystartowania statku następuje awaria z powodu uszkodzeń, jakie statek doznał podczas swojej katastrofy w Roswell.

Matka nie chce mieć nic wspólnego ze ślubem Isabel i Jesse'go. Dziewczyna jest zrozpaczona, bo ślub ma się odbyć już za 2 tyg.

Max przeprasza za zrujnowanie życia "shapeshifter'a". Przyznaje, że popełnił błąd śpiąc z Tess.

Michael mówi, że nadal jest przeciwny decyzji siostry, jednak obiecuje pomóc jej w sprawie ślubu.

Max wraca do Roswell i od razu przychodzi do Liz. Tłumaczy jej, że zawiódł wszystkich. Para godzi się...