roswell.pl - polski wortal roswelliański. Wszystko o serialach Roswell a także Lost, nowości, fan-fictions, multimedia, tętniące życiem Forum, a także szczypta informacji o UFO.


WHITE ROOM - OPIS ODCINKA

Zobacz także:[Opis]   [Transkrypt - Eng]   [Napisy]   [Co sądzisz?]

Maxa zamkniętego ,w białym pokoju budzi głos agenta Pierce'a. Agent żąda by Max przyznał się do bycia kosmitą. Chłopak utrzymuje, że nie wie o co chodzi, więc Pierce decyduje się na drastyczniejsze metody. Grupa pomocników przywiązuje Maxa do stołu.

Pozostali rozmawiają w Crashdown. Tess zapewnia ich, że Max żyje gdyż Pierce potrzebuje go do badań. Liz proponuje, by zaangażować w tę sprawę Valentiego, lecz Tess nie zgadza się. Dziewczyna pyta Isabel i Michaela o ich specjalne zdolności. Isabel mówi o wnikaniu do snów. Tess proponuje, by wniknęła do psychiki Maxa i dowiedziała się gdzie jest. Tymczasem Pierce przepytuje Maxa. Zdjęcia rentgenowskie chłopaka są identyczne z ludzkimi, jednak komórki krwi zdecydowanie się różnią. Pierce przywołuje kilka zabójstw dokonanych na agentach FBI przez kosmitów. Posądza o to Maxa, który oczywiście nie przyznaje się. Pierce pokazuje też Maxowi orbitoidalny komunikator. Pyta gdzie znajduje się drugi i jak to działa. Gdy Max stwierdza, że nie ma pojęcia kilku pomocników faszeruje chłopaka narkotykami.

Isabel dotyka zdjęcia Maxa i udaje jej się wniknąć do jego psychiki. Dziewczynie udaje się zobaczyć gdzie mniej więcej znajduj się jej brat, widzi też Pierce'a. Kojarzy, że Pierce to zastępca Fisher. Isabel opowiada pozostałym o tym co widziała. Przypomina też sobie, że kojarzy miejsce, w którym przetrzymywany jest Max. To baza wojskowa w Eagle Rock, którą widziała na zdjęciach w "UFO Center". Liz napiera, by wtajemniczyć Valentiego, ale Michael sprzeciwia się twierdząc, że Valenti na pewno jest ich wrogiem. Troje kosmitów decyduje się na samodzielną misję ratowania Maxa. Udaje im się włamać do bazy.

Pierce nie może wydobyć z Maxa żadnych informacji o komunikatorach. Decyduje się na kolejną fazę śledztwa.

Tymczasem w kafejce zjawia się szeryf i mówi co zaprząta mu głowę. Valenti wie, że w wesołym miasteczku było dwóch Maxów i wyraża nadzieję, iż Pierce nie złapał tego, na którym zależy im wszystkim. Informuje też dziewczyny, że jeśli Pierce na Maxa to sami nie będą w stanie mu pomóc. Maria i Liz decydują się, że powiedzą Valentiemu o wszystkim, jeśli reszta nie wróci do 4.00.

Max przechodzi kolejne tortury. Kąpany jest w lodowatej wodzie, nękany elektrowstrząsami, szpikowany narkotykami. W tym czasie pozostali kosmici ukrywają się w bazie. Widzą agentów niosących martwego człowieka. Obawiają się, że to Max i postanawiają to sprawdzić. Okazuje się, że jest to ciało agenta zabitego przez Nasedo.

O 4.08 Liz postanawia iść do Valentiego. Decyduje, że jeśli Max był gotów mu zaufać to i ona może.

W kostnicy, w której przebywają kosmici zjawia się jeden z agentów. Michael próbuje go pokonać swą siłą, ale jego moc zostaje odparta. Na szczęście to tylko Nasedo, który przyjął postać agenta. Nasedo zmienia się w pana Hardinga i wyjaśnia kosmitom, że przebywanie tu to nie przelewki i że musi ich stąd zabrać. Znów staje się agentem FBI, a gdy opuszczają kostnicę prawie wchodzą na... agenta w którego wciela się Nasedo.

Liz przybywa do Valentiego. Błaga go o pomoc i informuje, że Fisher to tak naprawdę agent Pierce.

Nasedo każe wszystkim zsynchronizować zegarki. Pokazuje im też drogę ucieczki i każe zeskanować ją do mózgów. Ponieważ kosmici tego nie potrafią, mają 2 minuty na nauczenie trasy. Stwierdza też, że jedyną drogą by dotrzeć do Maxa jest przejście przez zabezpieczone drzwi. Nasedo stwierdza, że ktoś musi iść z nim. Sam jest w stanie zmienić się w kogoś podrabiając nawet jego odciski palców. Jednak drzwi zabezpieczone są też promieniami rentgenowskimi, a Nasedo nie posiada ludzkiego szkieletu. Dlatego bierze ze sobą Michaela. Obiecuje go nauczyć zmieniania odcisków palców.

Max wyrywa się, jednak Pierce ostrzega go, by nie próbował używać mocy, gdyż wstrzyknięto mu serum, które go zabije. Pierce przyjmuje nową taktykę. Zauważa, że Max jest nie tylko w połowie kosmitą, ale też w połowie człowiekiem. Zakłada mu specjalny kask, w którym pokazuje przyjaciół i Liz leżącą wśród krwi. Pierce zapewnia, że to była jedynie wirtualna rzeczywistość i że Liz żyje... jeszcze. Daje Maxowi wybór: albo powie gdzie jest drugi komunikator, albo wybierze który z jego bliskich zginie pierwszy.

Nasedo uczy Michaela zmieniania odcinków palców. Informuje go, że zdolności kosmitów ludzie też będą posiadać, ale za kilka tysięcy lat.

Isabel rozmawia z Tess. Is ma za zadanie w odpowiednim momencie wniknąć do umysłu Maxa i przekazać mu plan. Zastanawia się jednak jaka jest rola Tess. W tym momencie pojawia się jeden z agentów i porywa Tess. Isabel jest przerażona, ale za chwilę Tess znów stoi przy niej. Okazało się, że dziewczyna umie wytwarzać w psychice fałszywy obraz rzeczywistości. Plan przewiduje, że Max zostanie sam z Piercem, a wtedy Tess oszuka psychikę agenta. W tym czasie Nasedo i Michael zabiorą Maxa.

Michaelowi udaje się zmienić odciski palców. Do kostnicy wchodzi kolejny człowiek którego Nasedo zabija. Max żali się, że nie takiego Nasedo szukał. Michael przebiera się w garnitur, Nasedo zmienia się w dopiero co zabitego agenta.

Pierce żąda by Max wyjawił mu jak działa orbitoid. Gdy Max znów stwierdza, że nie wiem, agent każe wezwać chirurgów. Grozi Maxowi rozrywaniem ciała na drobne kawałeczki.

Michael i Nasedo bez problemu idą przez bazę. Michael odkrywa gdzie jest Max, ale Nasedo nie pozwala mu robić nic poza planem.

Isabel udaje się znów wniknąć do umysłu Maxa. Mówi mu, by sprawił aby został z nim tylko Pierce. Potem ma starać się przedłużać wszystko, aż nadejdzie pomoc. Max obiecuje Pierce'owi, że pokaże mu jak działają komunikatory. Jednak nie chce by wszyscy cto widzieli, prosi by agent został sam.

Isabel przekazuje Tess iż Pierce chce zobaczyć jak działają komunikatory. Tess nie ma o tym pojęcia, ale musi coś zaimprowizować. Max udaje skupienie nad orbitoidami. Nagle zaczynają świecić. Pierce stoi wpatrzony w komunikatory (wizję wywołuje Tess), a tymczasem do pokoju wbiega Nasedo z Michaelem. Michael zabiera Maxa, a Nasedo postanawia jeszcze zostać. Gdy Pierce wychodzi z transu Nasedo (wciąż w postaci agenta) mówi mu, że spędził tu już wiele czasu i wszyscy zaczęli się niepokoić. Pierce zauważa zniknięcie więźnia. Tymczasem Michael uciekając z Maxem napotyka 2 agentów. Informuje ich, że z rozkazu Pierce'a musi zabrać więźnia. Do białego pokoju przybywają agenci i informują Pierce'a, że agent stojący koło niego nie jest tym za kogo się podaje. Nasedo zostaje zastrzelony. Michael czeka na korytarzu na Naseda, gdy zza rogu wypada Pierce z pistoletem. Niespodziewanie zjawia się szeryf Valenti i strzela Pierce'owi w ramię. Zabezpieczająca brama zamyka się tuż przed agentem uniemożliwiając mu pościg.