roswell.pl - polski wortal roswelliański. Wszystko o serialach Roswell a także Lost, nowości, fan-fictions, multimedia, tętniące życiem Forum, a także szczypta informacji o UFO.


MAX TO THE MAX - OPIS ODCINKA

Zobacz także:[Opis]   [Transkrypt - Eng]   [Transkrypt - Pl]   [Napisy]   [Co sądzisz?]

Cała czwórka znajduje się na pustyni. Max doznaje olśnienia i biegnie do zamaskowanej jaskini. Otwiera ją, a w środku kosmici znajdują miejsce swych narodzin. Tess daje Michaelowi kosmiczną księgę, prosząc by przekonał resztę, że można jej zaufać. Gdy Tess zostaje sama pojawia się Ed Harding - Nasedo. Mówi Tess, że jest im potrzebny, bo musi ich chronić przed Piercem.

Max, Isabel i Michael oglądają książkę, którą przekazała im Tess. Znajdują w niej swoje podobizny połączone w pary: Max z Tess, Michael z Isabel. Max dowiaduje się, że prawdopodobnie Isabel jest w ciąży z Michaelem. Max postanawia dowiedzieć się od Tess czy jest to możliwe.

W biurze Valentiego zjawia się nowy zastępca Fisher. Nie jest on właściwie potrzebny, ale zostaje w Roswell w imię odgórnych rozkazów.

Isabel rozmawia z Michaelem o dziecku. Całą rozmowę słyszy Maria. Jest zrozpaczona.

Max rozmawia z Tess o ich narodzinach, o Nasedo. Pyta czy Isabel mogła zajść w ciążę we śnie. Tess rozwiewa ich przypuszczenia - kosmici rozmnażają się "po ludzku".

Do Crashdown przychodzi Max i zabiera Liz na przejażdżkę utrzymując wszystko w wielkiej tajemnicy. Tymczasem pod kafeterię podjeżdża ... Max i Tess! Liz kokietuje Maxa w czasie jazdy samochodem, chłopak zatrzymuje się na poboczu i para namiętnie się całuje. Liz ma jednak wizje zupełnie inne niż zwykłe... szare mroczne, przedstawiające zabitych ludzi. Dziewczyna jest nieco zdezorientowana.

Maria chce się dowiedzieć o co chodzi z ciążą Isabel. Rozmawia o tym z Michaelem. Chłopak nie wie właściwie co ma jej powiedzieć, gdyż sam nie jest pewien co się dzieje. Stwierdza jednak, że Isabel jest ważniejsza od ich "głupiego związku".

Michael z Isabel siedzą w kafeterii, dołącza do nich Max i informuje, że Is nie jest w ciąży. Michael przekazuje wieści Marii. Przeprasza też, że nazwał ich związek głupim. Max zauważa, że wszyscy wiedzą już o domniemanej ciąży Isabel. Zapytawszy czy Liz też jest poinformowana dowiaduje się od Marii, że przecież kilka godzin temu Max zabrał ją gdzieś więc na pewno jej powiedział. Max stwierdza, że tego dnia nie widział się z Liz. Wszyscy mają przerażone miny.

Do Liz dzwoni telefon. Dziewczyna odbiera i słyszy Maxa. Chłopak przekazuje jej, że Max który jest z nią nie jest prawdziwy. To kolejna postać Nasada. Max-Nasedo zabiera Liz telefon. Z bagażnika wywleka ciało martwego agenta FBI, którego już wcześniej uśmiercił. Ma to być ślad dla Pierce'a. Przyjaciele nie wiedz jak pomóc Liz. Maria wpada na pomysł, by powiedzieć Valentiemu iż Max uprowadził dziewczynę.

Nasedo mówi Liz, że zabrał ją jako zakładniczkę, a sam wcielił się w postać Maxa by stać się przynętą dla Pierce'a i móc go zabić. Podjeżdżają na stację benzynową i Nasedo podpala dystrybutor benzyny - ma to być kolejnym znakiem.

Tymczasem Fisher przekazuje Valentiemu informację o wybuchu na stacji oraz o widzianej tam parze nastolatków. Szeryf rusza w pościg zostawiając zastępcę w Roswell.

Nasedo zabiera Liz do wesołego miasteczka. Tam pozostawia ostatni ślad - wysyła w niebo znak widoczny z odległości wielu kilometrów. Liz udaje się uwolnić od Naseda. Dziewczyna ucieka do gabinetu luster. Nasedo wkracza tam zaraz za nią, natomiast jego tropem idzie Valenti. Do wesołego miasteczka przybywa też czwórka kosmitów. Prawdziwy Max podąża za szeryfem. W gabinecie luster wszystkie postacie zostają zdziesiątkowane przez odbijające się w lustrach obrazy. Kolejnymi korytarzami przemyka Liz, Nasedo, Valenti i Max. Nagle Max i Max-Nasedo spotykają się. Nagle pojawia się Liz. Prawdziwy Max nie chce bez niej wyjść, jednak dzieli ich szyba. Następuje zamieszanie, gdyż nagle całą trójkę odnajduje szeryf, Fisher i agenci FBI. Fisher wymierza w stronę Maxa, a Valenti chcąc zapobiec rozlewowi krwi strzela w jedno z luster. W całym zamotaniu jeden z Maxów zabiera Liz i ucieka natomiast drugi zostaje schwytany. Nie wiemy jednak, który z nich wpadł w ręce FBI. Drugi Max zabiera Liz do pustego autobusu. Tam dziewczyna całuje go i znów ma mroczne wizje - dowiaduje się, że jest z nią Nasedo, a prawdziwy Max jest teraz więźniem FBI. Nasedo zmienia postać i staje się clownem. Przerażona Liz wychodzi z autobusu i informuje przyjaciół, że FBI ma Maxa.

Max zamknięty jest w białym pokoju bez klamek. Obserwuje go kilku agentów FBI. Jednym z nich jest zastępca Valentiego - Fisher. Jeden z agentów zwraca się do niego "Tak jest agencie Pierce". Postanawiają następnego dnia rozpocząć testy na Maxie.