roswell.pl - polski wortal roswelliański. Wszystko o serialach Roswell a także Lost, nowości, fan-fictions, multimedia, tętniące życiem Forum, a także szczypta informacji o UFO.


TESS, LIES AND VIDEOTAPE - OPIS ODCINKA

Zobacz także:[Opis]   [Transkrypt - Eng]   [Transkrypt - Pl]   [Napisy]   [Co sądzisz?]

Michael stwierdza, że Valenti już wszystko wie o kosmitach, gdyż posiada orbitoid. Cała reszta uznaje, że przecież szeryf nie może wiedzieć co to jest, dlatego są bezpieczni. Nagle do rozmowy włącza się Tess. Max wnikliwie ją obserwuje i nagle doświadcza wizji ich dwojga na pustyni. Max zabiera do kuchni Liz i całuje ją. Nagle znów doznaje wizji, tym razem Tess stoi przy nim zamiast Liz i całuje go.

Na szkolnym korytarzu Tess rozmawia z Isabel o facetach. Isabel stwierdzam, że Alex jest słodki, natomiast Tess przyznaje, że żałuje iż Max jest zajęty.

Na lekcji chemii nauczyciel prosi Maxa by przysiadł się do Tess i pomógł jej nadrobić zaległości. Chłopak powoli się do niej zbliża, a gdy jest już przy niej ,obejmuje dziewczynę, kładzie na stole i zaczyna bardzo namiętnie całować. Wszystkiemu z niekrytym zdziwieniem przygląda się cała klasa. Nagle okazuje się, że Max tylko to sobie wyobraził, a aktualnie podpalił sobie rękaw o palnik. Na przerwie Max zwierza się Michaelowi ze swych fantazji na temat Tess, stwierdza też że nie są to zwyczajne erotyczne marzenia, gdyż w żaden sposób nie umie nad tym zapanować.

Valenti dowiaduje się, że szpital w którym leczono Topolsky spłonął. Dzwoni do doktora Margolina z którym wcześniej widział się w Roswell. Doktor jest bardzo zdziwiony całą rozmową gdyż nigdy wcześniej w Roswell... nie był! Szeryf dowiaduje się, że Topolsky była jedną z ofiar śmiertelnych. Valenti przychodzi do Maxa i opowiada mu o śmierci Topolsky, o doktorze, który nie miał pojęcia kim szeryf jest. Wspomina, że jego ojciec mówił kiedyś o osobie która może przyjąć dowolne kształty, o kimś kto mógł podszyć się również pod Margolina. Valenti zaczyna wierzyć w to o czym mówiła Topolsky.

Michael sprawdza w szkole dane Tess. Udaje się do jej domu. Kiedy nikogo nie zastaje zaczyna zaglądać do środka i widzi zupełnie puste pokoje. Za chwilę podjeżdża wojskowy jeep, a żołnierze którzy z niego wysiadają wbiegają do domu Tess. Michael opowiada o tym Maxowi i Isabel w kafeterii. Max przekazuje informację o spotkaniu z Valentim i o śmierci Topolsky. Michael jest wściekły, że dopiero teraz się o tym dowiaduje i nieopatrznie rzuca, iż Tess jest nową dziewczyną Maxa. Liz wszystko słyszy i zdenerwowana wychodzi na zaplecze. Do kafejki wkracza szeryf i oddaje kosmitom orbitoid jako znak, że mogą mu zaufać.

Isabel udaje się do domu Hardingów by sprawdzić kim tak naprawdę jest Tess. W domu zastaje firmę od przeprowadzek i wszystko wygląda zupełnie normalnie. Tess wyjaśnia jej, że firma strasznie się ociągała dlatego dom stał pusty, a ponieważ jej tata pracuje dla armii do ich domu przyjechał wojskowy jeep. Kiedy Isabel chce pomóc przy rozpakowywaniu, przypadkowo bierze pudło ze zdjęciami. Wyraźnie zirytowana Tess każe jej to odstawić.

Max przychodzi do Crashdown już po zamknięciu by wyjaśnić Liz całe nieporozumienie z Tess. Zapewnia dziewczynę że kocha tylko ją, a do Tess nic nie czuje. Gdy wychodzi z kafeterii czeka tam na niego Tess, której popsuł się samochód. Max wiedziony jakąś tajemniczą siłą zaczyna całować Tess. Całą scenę obserwuje Liz.

Max udaje się do Michaela, by o wszystkim mu opowiedzieć i poprosić o pomoc. Michael wścieka się i każe Maxowi wyjść. Dochodzi do szamotaniny, podczas której chłopcy odkrywają małą kamerę ustawioną na lodówce. W Crashdown wszyscy zastanawiają się kto mógł zamontować tę kamerkę. Do kafejki wchodzi Liz i traktuje Maxa jak powietrze. Chłopak biegnie za nią by dowiedzieć się o co chodzi, a dziewczyna oznajmia mu, że widziała gdy całował Tess. Max zaczyna tłumaczyć, że Tess działa na niego jakąś tajemniczą siła, której nie jest w stanie się oprzeć. Wspomina też, że gdy ją całował miał wizję. Liz jest załamana, bo nie czuje się już kimś dla Maxa wyjątkowym. Biegnie do swego pokoju i płacze. Maria przychodzi ją pocieszyć i uświadamia przyjaciółce, że może Max nie kłamie.

Liz zostaje wysłana, by zamontować w domu Hardingów mikrokamerę. Przychodzi pod pretekstem rozmowy z Tess na temat pocałunku z Maxem. Liz prosi Tess o herbatę, a gdy tej nie ma dziewczyna ukrywa kamerę w posążku Buddy. Następnie zagląda do tajemniczego pudła ze zdjęciami. Okazuje się, że na wszystkich widnieje Max. Do pokoju wchodzi pan Harding a przerażona Liz niechcący rozbija figurkę. Ed nie pozwala dziewczynie sprzątnąć, tylko zaprasza ją na obiad. Tymczasem jej przyjaciele obserwujący obraz z kamery postanawiają ratować Liz z opresji. Liz pod pretekstem telefonu do mamy, dzwoni do Maxa prosząc by ją uratował. Podczas obiadu rozlega się dzwonek do drzwi, Liz na chwile zostaje sama i udaje się jej zabrać kamerę. Umieszcza ją w innym miejscu. Nowym gościem okazuje się Max. Zabiera Liz z domu Hardingów.

Wieczorem wszyscy obserwują obraz z kamery. Nic się nie dzieje, aż do pokoju wchodzi Tess. Wysypuje na stół potłuczony posążek Buddy i kilkoma ruchami ręki sprawia, że figurka wygląda jak nowa i nigdy nienaruszona. Kosmici i reszta są zszokowani.