roswell.pl - polski wortal roswelliański. Wszystko o serialach Roswell a także Lost, nowości, fan-fictions, multimedia, tętniące życiem Forum, a także szczypta informacji o UFO.


INDENPENDENCE DAY - OPIS ODCINKA

Zobacz także:[Opis]   [Transkrypt - Eng]   [Transkrypt - Pl]   [Napisy]   [Co sądzisz?]

Michael zachowuje się co najmniej dziwnie. Unika swych przyjaciół uciekając gdzie się da. Max chcąc dowiedzieć się co się stało szuka Michaela w łazience i odkrywa paskudnego siniaka pod jego okiem. Okazuje się, że to pamiątka po pijanym ojczymie i że nie jest to pierwszy raz. Max "naprawia" oko Michaela i obiecuje, że nikomu o tym nie powie. Evans martwiąc się o przyjaciela przekazuje straszne wieści siostrze. Isabel rozmawia z Michaelem i wspomina o możliwości wcześniejszego upełnoletnienia, które może załatwić ich ojciec. Guerin nie chce o tym słyszeć, gdyż ostatnią rzeczą jakiej potrzebują kosmici jest łażenie po sądach. Staje na tym, że Michael pomieszka trochę u Evansów, dopóki Hank się nie uspokoi. W domu przyjaciół chłopak czuje się nieswojo. Sam nigdy nie miał rodziny, więc z bólem patrzy na domowe obiadki i rodzinne gry Evansów. Wreszcie zirytowany postanawia powrócić do swej przyczepy, bo właśnie to jest dla niego dom.

Tymczasem Maria przyprowadza Liz do siebie. Dziewczyny od razu spostrzegają zabrudzone przez dwie osoby naczynia. Maria domyśla się co jest grane i głośno woła mamę. Okazuje się, że przebywała ona w towarzystwie szeryfa i raczej nie spędzali czasu na samych rozmowach. Po wyjściu Valentiego Maria przeprowadza z mamą poważną rozmowę wykazując troskę i nadzieję, że nie powtórzy się historia kolejnego nieudanego związku. Amy prosi o trochę wolnej przestrzeni i tłumaczy, że potrzebuje mężczyzny.

Michael zastaje w przyczepie pijanego ojczyma, który robi awanturę o niezrobione pranie. W przyczepie pojawiają się Isabel i Max. Chcą bronić przyjaciela jednak doprowadzają Hanka do jeszcze większej furii. Hank bierze strzelbę i wymierza ją w stronę Maxa. To wyprowadza Michaela z równowagi i sprawia, że chłopak decyduje się na użycie swej mocy. Strzelba sama oddaje strzał. Trójka ucieka z przyczepy. Michael robi przyjaciołom wyrzuty za to, że przez nich Hank wie o jego zdolnościach. Zdenerwowany odchodzi. Przychodzi pod okno Marii i stoi tam w strugach deszczu. Dziewczyna chce być twarda i nie mieć dla niego litości, jednak zmoknięty i sfrustrowany Michael przekonuje ją samym swym wyglądem. Maria wpuszcza go do pokoju, wyciera i oboje kładą się do łóżka. Michael zaczyna płakać, a potem zasypia w objęciach Marii. Nad ranem Amy wpada do pokoju, by zbudzić córkę. Zastawszy ją w łóżku z chłopakiem wpada w szał, wyrzuca Michaela, a z Marią przeprowadza poważną rozmowę. Zabrania jej sypiania z facetami w tak młodym wieku i trudno jej uwierzyć, że Maria dotychczas tego nie zrobiła.

W szkole Michael zostaje wyprowadzony przez policję. Okazuje się, że Hank zniknął, a wieczorem w ich przyczepie słyszano strzały. Guerin jest głównym podejrzanym. Maria uznaje, że ma alibi dla Michaela. Jeśli Amy poświadczy, że zeszłą noc Guerin spędził z jej córką to wszystko się wyjaśni. Amy tłumaczy wszystko szeryfowi i chłopak zostaje oczyszczony z zarzutów. Stwierdza jednak, że w Roswell nie ma rodziny i postanawia wyjechać, by znaleźć ich prawdziwy dom. Max przekazuje Guerinowi kamienie uzdrawiające. Michael łapie stopa i odjeżdża. Trzymając w ręku kamienie przypomina sobie to co widział, gdy był chory. Następna sceną jest już Michael przygotowujący omleta w domu Evansów. Wszyscy cieszą się z jego powrotu, a chłopak decyduje się na upełnoletnienie. Prosi Phillipa Evansa o pomoc prawną. Chłopak podpisuje wszystkie konieczne dokumenty i staje się niezależny.

Do biura szeryfa przybywa Hank, by powiedzieć, że nic mu nie jest i że wyjeżdża z Roswell. Opuściwszy biuro jedzie na odludzie, a z bagażnika samochodu wyciąga... zwłoki Hanka. Właściwie mamy pewność, że w rolę Hanka chwilowo wcielił się Nasedo. Zakopuje trupa pod drzewem, a potem zmienia się w kogoś innego.