Warning: array_search() expects parameter 2 to be array, null given in /includes/menu.php on line 57
roswell.pl :: Często Zadawane Pytania
roswell.pl - polski wortal roswelliański. Wszystko o serialach Roswell a także Lost, nowości, fan-fictions, multimedia, tętniące życiem Forum, a także szczypta informacji o UFO.

W tym cate będziemy zamieszczać odpowiedzi na wszystkie najczęściej zadawane pytania dot. Roswell. Jeśli masz jakieś pytanie to napisz


Pytanie: Co to w ogóle jest ten serial Roswell?
Odpowiedź: To amerykański serial s-f opowiadający losy czwórki kosmitów żyjących w ciałach normalnych nastolatków. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, to zajrzyj to działu o serialu.

P: Ile odcinków Roswell nakręcono?
O: W sumie nakręcono trzy całe serie Roswell. Pierwsza ma 22 odcinki, druga - 21 odcinków, a trzecia 18.

P: Dobra, zaciekawiło mnie to. Ale kiedy i o której godzinie nadawane jest Roswell?
O: Od 1 września Roswell jest emitowane w każdą sobotę o 16.40 w telewizji Polsat. Aktualnie po raz pierwszy emitowana jest 3 seria serialu.

P: Ile odcinków Roswell dotychczas wyemitowano w Polsce?
O: Tak jak powyżej: Telewizja Polsat wyemitowała już dwa razy 2 pierwsze serie (w sumie 43 odcinki). A trzecia seria jest właśnie emitowana.

P: Czy jest szansa, że w Polsce jakaś stacja będzie puszczać Roswell od pierwszego odcinka?
O: To właśnie miało miejsce całkiem niedawno. Niewiadomo, czy po zakończeniu 3 serii Polsat zrobi to jeszcze raz.

P: A czy może jest mozliwość kupienia nagranych odcinków na CD, VHS lub DVD?
O: Z oficjalnych źródeł takiej możliwości nie ma. Ze źródeł mniej oficjalnych, owszem - zobacz http://xfiles.koti.com.pl/seriale/. Powiem jeszcze tylko że w USA nagrane odcinki można kupic całkiem legalnie.

P: Widziałem czołówkę Roswell i bardzo spodobała mi się ta piosenka, która leciała w tle. Mógłbym dowiedzieć się o niej czegoś więcej?
O: Oczywiście. Ta piosenka to "Here with me" i jest wykonywana przez piosenkarkę , która nazywa się Dido. Piosenka ta jest na pierwszej płycie artystki pt. "No Angel" i można ją kupić bez problemu w Polsce, za ponad 50 zł.

P: Słyszałem, z Majandra Delfino nagrała płytę. Czy mogę kupić ją w Polsce?
O: Jeśli w USA sigiel Majandry będzie się dobrze sprzedawać, to całkiem jest prawdopodobne, że jej krążek przywędruje także do Polski.

P: Czy w Polsce mógłbym kupić plakat, koszulke czy jakiś inny gadżet z Roswell?
O: Jedyne gadżety, jakie możesz kupić w Polsce, to koszulki ze sklepiku na naszej stronie. Poza tym w naszym kraju jeszcze nikt nie zajął się sprzedażą gadżetów z serialu.

P: Mam fajną fotkę/tapetę/wygaszacz/skin. Czy mogę podesłać wam coś z tych rzeczy.
O: Oczywiście. Wcześniej jednak lepiej dam nam znać, że planujesz zasypać nas 30 MB tapet. Nie lubimy niespodziewanych i ogromnych prezentów od anonimowego darczyńcy.

P: 26 lutego 2002 roku w USA wydano płytę Roswell Soundtrack. Kiedy będzie dostępna w Polsce?
O: Płytę można raczej bez problemu kupić także w Polsce. Radzę poszukać w dobrych sklepach internetowych, np. www.merlin.pl.

P: Wiem, że Polsce ukazały się książki Melindy Metz. Proszę o więcej szczegółów.
O: Tak, od pewnego czasu w naszym kraju można kupić książki Roswell High. Po więcej szczegółów zapraszam do działu książki, a jeśli chcesz je kupić to tu też polecam sklep www.merlin.pl.