roswell.pl - polski wortal roswelliański. Wszystko o serialach Roswell a także Lost, nowości, fan-fictions, multimedia, tętniące życiem Forum, a także szczypta informacji o UFO.

Michael Guerin
Michael to obcy, który jako trzeci wyszedł z kokonów. Nie poszedł razem z Max'em i Isabell, co zapoczątkowało rozdzielenie kosmitów i trzy lata niepewności o losie innych. Michael nie miał szcześcia do opiekuna - trafił do przyczepy kempingowej, gdziej mieszkał razem z Hankiem - pijakiem i nierobem, który (jak twirdzi Michael) trzyma go tylko dla zapomogi. Bardzo trudne dzieciństwo wywarło duży ślad na psychice Guerina - jest on porywczy, niekiedy agresywny, a w szczególności nieufny w stosunku do dorosłych. Przez wszystkie lata Max i Isabell byli jedynymi osobami, którym ufał i z którymi mógł porozmawiać.

Michael, ze względu na swój charakter, posiada najbardziej "ofensywne" moce ze wszystkich obcych - może nawet kogoś zabić. Być może potrafiłby coś jeszcze, gdyby nie jego brak opanowania. Brak prawdziwego ojca sprawił, że chłopak najbardziej ze wszystkich kosmitów starał się odnaleść swoje korzenie, kogoś bliskiego. Pojawienie się w jego życiu Marii sprawia, że Michael w końcu znajduje pokrewną duszę. Bliskość DeLuci bardzo pozytywnie wpłynęło na chłopaka, bo w końcu znalazł kogoś, kto żywił do niego prawdziwie ciepłe uczucia.

Michael, mimo swojego "uciążliwego" charakteru, jest jak postacią najbardziej pozytywną. To dzięki niemu obcy odnaleźli swoje korzenie, choć często robili to z narażeniem życia. Uczucie żywione do Marii sprawia, że chłopak w końcu odnajduje swój prawdziwy dom - jest on jednak na ziemi, w Roswell.