roswell.pl - polski wortal roswelliański. Wszystko o serialach Roswell a także Lost, nowości, fan-fictions, multimedia, tętniące życiem Forum, a także szczypta informacji o UFO.

Maria DeLuca
Maria DeLuca jest bez wątpienia najbardziej komiczną postacią w Roswell, wprowadzająca dodatkowo do serialu świeży powiew. Najlepsza przyjaciółka Liz i Alex'a jest córką byłej hipiski Amy DeLuca, którą mąż, a zarazem ojciec Marii opuścił, gdy ta druga była jeszcze małym dzieckiem. Obie kobiety mają ciągłe kłopoty finansowe, wymyślając coraz to nowe metody zarobku. Maria uważa matkę za swój autorytet i często prowadzi z nią rozmowy, które mają na nią dziwny skutek.

DeLuca jest to osoba o trochę dziwnym charakterze. Z jednej strony posiada bardzo sakrastyczne poczucie humoru, z drugiej strony potrafi być miła, delikatna, czuła, romantyczna. Gdy poznała prawdę o Max'ie, Isabell i Michael'u pokazała także, że panicznie boi się nieznanego. Jednak późniejsze zachowanie Isabell, a szczególnie Michael Guerin sprawił, że Maria zaczęła rozumieć obcych i ich problemy, choć czasami obcy, którego pokochała sprawiał jej wiele bólu i smutku. DeLuca lubi także mieć kontrolę nad innymi (szczególnie nad Liz, która w I sezonie była bardzo niezdecydowana i nieśmiała), choć czasami sama traci panowanie nad swoimi nerwami (zaczyna wtedy wdychać swój słynny olejek).

Maria DeLuca jest chyba najpełniejszą życia i energii postacią z Roswell. Jej wesołe usposobienie do życia zjednuje jej przyjaciół, a czułość i delikatność sprawia, że może być razem z Michaelem.