roswell.pl - polski wortal roswelliański. Wszystko o serialach Roswell a także Lost, nowości, fan-fictions, multimedia, tętniące życiem Forum, a także szczypta informacji o UFO.

Liz Parker
Urodziła się i wychowała w Roswell. Jej rodzice, Jeff i Nancy Parker'owie, prowadzą restaurację "Crashdown", w której dziewczyna pracuje jako kelnerka. Liz jest bardzo dobra w nauce, szczególnie w biologii, i z ta nauką wiąże swoją przyszłość. Jej pokój, położony nad kafejką, ma wyjście na balkon, na którym Liz często przesiaduje oglądając gwiazdy i pisząc pamiętnik, który skrywa wszystkie jej najgłębsze sekrety. Jej najlepszymi przyjaciółmi są Maria i Alex, przed którymi nie ma tajemnic (bynajmniej to dnia szczelaniny). Liz wiedzie bardzo spokojne i nudne życie normalnej dziewczyny z małego miasteczka.

Jej cały świat wali się w momencie, gdy zostaje śmiertelnie postrzelona w kawiarence "Crashdown", ale Max Evans, jej cichy kolega z klasy, podbiega do niej i uzdrawia ją. Gdyby nie biały odcisk dłoni na jej brzuchu, a przede wszyskim dociekliwość, Liz być może nie dowiedziałaby się nigdy prawdy od Max'ie, Isabell i Michael'u i jej życie dalej byłoby niezmnienione. Tak się jednak nie stało, Liz dowiedziała się prawdy i od tego momentu stała się sercem całej akcji - większość wydarzeń obserwujemy z jej punktu widzenia.

Liz jest dziewczyną bardzo cichą i nieśmiałą, ma charakter dosyć podobny do Max'a i to m.in. łączy tych dwojga ludzi. Tajemnica sprawia, że życie Liz zaczyna nabierać tempa i dlatego z biegiem czasu można zaobserwować u Liz zmiany w charakterze: robi się bardziej zdecydowana, pewna siebie, nie daje się już tak łatwo manipulować. Dalej jednak pozostaje bardzo miłą i piękną dziewczyną.