roswell.pl - polski wortal roswelliański. Wszystko o serialach Roswell a także Lost, nowości, fan-fictions, multimedia, tętniące życiem Forum, a także szczypta informacji o UFO.

Kyle Valenti
Kyle jest synem szeryfa Roswell, Jima Valentiego. Jego matka odeszła, gdy chłopak był jeszcze bardzo mały. Po tym wydarzeniu Kyla wychowywał ojciec, a domem zajmowali się oni obydwoje. Kyle jest bardzo towarzyski, uwielbia uprawiać sport, szczególnie koszykówkę - gra nawet w szkolnej drużynie.

Przed wydarzeniami, które zapoczątkowały Roswell Kyle chodził z Liz. Później, gdy w życiu dziewczyny pojawił się Max, Parker odeszła od niego. Spowodowało to, że chłopak wykorzystywał wszystkie okazje, by zemścić się na Evansie, co mu jednak nie wychodziło. Z biegiem czasu złość Kyle malała, aż w końcu postanowił zaprzyjaźnić się z Liz. Jego relacje z Max'em oczywiście dalej nie były zbyt przyjacielskie, jednak to wszystko zmienia się, gdy obcy ratuje mu życie, likwidując kulę, którą w jego brzuch posłał mu przez przypadek ojciec. Od tej pory Kyle staje się przyjacielem obcych chowając ich tajemnicę, a między nim a Tess twory się nawet jakieś uczucie.

Kyle, który w pierwszych odcinkach Roswell nie był postacią pozytywną, z biegiem czasu zmienia się w charater, który chyba wszyscy lubią: jest dowcipny, towarzyski, zawsze pogodny. No i pomaga obcym.