roswell.pl - polski wortal roswelliański. Wszystko o serialach Roswell a także Lost, nowości, fan-fictions, multimedia, tętniące życiem Forum, a także szczypta informacji o UFO.

Jim Valenti
Jest szeryfem Roswell, ojcem Kyla. Do momentu, gdy jego żona odeszła, Jim samotnie wychowuje chłopaka. Mimo iż obojgu jest trudno, szeryf nie szuka nowej żony (do czasu...). Jego ojciec, który był szeryfem, kiedy doszło do katastrofy, całe swoje życie maniakalnie szukał śladów obcych cywylizacji i przez to był nazywany "szeryf marsianin", a później zwolniony i zamknięty w szpitalu psychiatrycznym.

Od samego początku Roswell Jim zaczyna jakby naśladować ojca: na każdym kroku śledzi Max'a, jest bardzo podejrzliwy i za wszelką cenę stara się dowiedzieć prawdy, przy okazji bardzo przeszkadzając obcym. Później w charakterze Jima następują zmiany - chce, aby obcy mu zaufali i stara się im pomóc, licząc, że w końcu przałamią zmowę milczenia.Tak się w końcu dzieje - szeryf dowiaduje się wszystkiego o obcych, a kiedy Max ratuje Kyle przed śmiercią, staje się ich największym sojusznikiem i dłużnikiem.