roswell.pl - polski wortal roswelliański. Wszystko o serialach Roswell a także Lost, nowości, fan-fictions, multimedia, tętniące życiem Forum, a także szczypta informacji o UFO.

Jesse Ramirez
Jesse Ramirez Jesse pochodzi z Roswell. Ukończył studia prawnicze na Harwardzie. Do Roswell przyjechał z "wielkiego miasta" na kolejne praktyki. Mieszka tu razem ze swoją matką. Pracuje w kancelarii ojca Isabel oraz Max'a i jest oczkiem w głowie szefa, który twierdzi, że Jesse powinien spróbować sił w Nowym Jorku, ponieważ tutaj jego talent się zmarnuje. Pan Ramirez zakochuje się jednak w córce szefa, która jest od niego o wiele młodsza, co ani jemu, ani Isabel nie przeszkadza. Wkrótce Jesse zostaje mężem panny Evans, mimo sprzeciwu rodziców Isabel, a także Max'a i Michael'a.

Jest w serialu jedyną osobą, która mimo tak bliskiego związku z kosmitami, nie jest świadoma kim są Max i Michael oraz jego własna żona. Isabel chciałby wyznać mężowi prawdę, ale reszta kosmitów sądzi, że tak będzie lepiej dla Ramirez'a. Niestety Jesse zaczyna się domyślać, że coś jest nie tak i wkrótce po ślubie dowiaduje się o prawdziwej naturze Isabel. Jest to dla niego szok, jednak wkrótce miłość zwycięża i Jesse nadal jest w stanie oddać za Isabel życie. Niestety los nie sprzyja państwu Ramirez i para musi się rozstać, chociaż Jesse jest temu niechętny. Ulega jednak namowom żony, aby nie mieszał się w "kosmiczne sprawy" dla własnego dobra, ponieważ jego życie może się zasadniczo zmienić.

Jesse jest w serialu postacią bardzo pozytywną. Można by powiedzieć, że jest to mężczyzna idealny, o latynoskiej urodzie. Ambitny, a jednocześnie wrażliwy, jest gotowy na największe poświęcenia i wyrzeczenia dla swojej żony, co sprawia, że wkrótce zostaje zaakceptowany przez otoczenie, chociaż początkowo był podejrzewany o to, że jest on łowcą kosmitów.