roswell.pl - polski wortal roswelliański. Wszystko o serialach Roswell a także Lost, nowości, fan-fictions, multimedia, tętniące życiem Forum, a także szczypta informacji o UFO.

Alex Whitman
Alex Whitman to najlepszy przyjaciel Liz i Marii. Chłopak nie ma przed dziewczynami żadnych sekretów i kiedy te ukrywały przed nim tajemnicę o obcych gadając non-stop o Czechosłowakach, Whitman od razu wiedział, że coś przed nim ukrywają. Prawda nie wpłynęła w ogóle na sympatię do Isabell. Wręcz przeciwnie - jeszcze ją pogłębiła. Tak właśnie rodziła się trzecia "roswelliańska" para, którą mieliśmy przyjemność oglądać tylko przez kilka odcinków, mimo iż więź pomiędzy Alex a Isabell była widoczna prawie we wszystkich epizodach.

Whitman to chłopak bardzo inteligenty, bystry i dociekliwy. Jest geniuszem komputerowym. Wie, że nie jest typem faceta za którym przepadają dziewczyny, ale mimo tego wytrale dąży do tego, aby zwrócić na siebie uwagę Isabell. M.in. dlatego zakłada zespół rockowy. Czasami wydaje się, że nie ma kompletnie wyczucia, co powoduje takie sytuację jak krzyknięcie na całe UFO Center "To pomoże wam znaleźć waszą planetę!", czy zapytanie Isabell "Czy kosmici lubią chodzić do kina?". Mimo tego Evans nie zrywa z nim wszelkich kontaktów, pokazując, że naprawdę zależy jej na Alex'ie, choć rzadko uzewnętrznia swoje uczucia, szczególnie w jego obecności.

Ogólnie Alex Whitman jest postacią, która bardzo dużo wnosi do życia i charateru Isabell. Jest także bardzo potrzebny Liz i Marii, bowiem w nim zawsze mogły znaleźć oparcie, powierzyć mu tajemnicę albo poprosić o przysługę. Szkoda tylko, że w Roswell nie widzimy go zbytnio często.